Warsztaty w Lutowiskach - V4 Astro-tourism PL

Przejdź do treści

Menu główne:

O projekcie > Spotkania projektowe
Pierwsze spotkanie projektowe - Lutowiska 24-25.06.2016
"Astroturystyka w miejscach cennych przyrodniczo".

Ogólnie dostępne warsztaty na temat "Astroturystyka w miejscach cennych przyrodniczo." odbyły się w siedzibie Urzędu Gminy Lutwiska.
Wzięło w nich udział ok. 30 osób zainteresowanych  astronomią i turystyką przyrodniczą. O astroturystyce w krajach Grupy Wyszehradzkiej mówili partnerzy projektu oraz zaproszenie goście.

Niestety, ze względu na trudne warunki pogodowe (duże opady śniegu) dojazd do Lutwisk był znacznie utrudniony i uniemożliwił udział w spotkaniu części zaproszonych gości. Nie odbyło się również zaplanowane w programie wyjście do obserwatorium na Otrycie oraz nocne obserwacje nieba.

Wieczorem w pensjonacie astroturystycznym Dolistowie w Dwerniku odbyła się część robocza spotkania. Partnerzy wymieniali się doświadczeniami związanymi z astroturystyką, astronomią i ofertą turystyczną w Parkach Gwiezdnego/Ciemnego Nieba.


Drugiego dnia spotkania projektowego odbyła się wizyta studialna w Parku Gwiezdnego Nieba "Bieszczady". Partnerzy projektu zobaczyli:
  • pensjonat astroturystyczny Dolistowie w Dwerniku
  • taras obserwacyjny i punkt widokowy na przełęczy Wyżnej
  • ośrodek edukacyjny Lasów Państwowych w Mucznem
  • zagrodę doświadczalną żubrów w Stuposianach
  • Centrum Informacyjne PGN "Bieszczady" w Stuposianach
  • punkt widokowy i taras obserwacyjny w Lutowiskach
Na koniec partnerzy projektu spotkali się w Stuposianach z grupą dziennikarzy z Podkarpacia. Po konferencji prasowej dziennikarze wraz ze słowackimi partnerami projektu odjechali do Obserwatorium Astronomicznego w Kolonicy na Słowacji. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego