Warsztaty Stare Hamry - V4 Astro-tourism PL

Przejdź do treści

Menu główne:

O projekcie > Spotkania projektowe
Drugie warsztaty projektowe - Stare Hamry. 20-20 czerwca 2016.Drugie warsztaty organizowane w ramach projektu odbyły się w Czechach, w miejscowości Stare Hamry- Gruń, na terenie Parku Ciemnego Nieba "Beskydy". Uczestnicy byli zakwaterowani w hotelu Charbulak (www.charbulak-beskydy.cz). I tutaj też odbywały się warsztaty i rozmowy projektowe.
20 Czerwiec- I dzień warsztatów

Tematem przewodnim pierwszego dnia warsztatów- był temat: "Parki Ciemnego/Gwiezdnego Nieba jako centrum turystyczne." Każdy z partnerów projektu przedstawił swój kraj i park ciemnego/gwiezdnego nieba, szczególnie pokazując działalność turystyczną parku.


Po obiedzie miała miejsce pierwsza część Wizyty Studialnej w Beskidzkim Parku Ciemnego Nieba. Uczestnicy przeszli trasa turystyczną od hotelu do miejsca prowadzenia pokazów astronomicznych, przy pensjonacie Svarna Hanka.


Niestety, warunki pogodowe (deszcz a potem gęsta mgła) nie pozwoliły na zorganizowanie nocnych obserwacji i fotografowania nieba. Nie udało się więc zobaczyć jak wygląda nocne niebo w PCN Beskydy.
21 Czerwiec- II dzień warsztatów

W drugi dzień wizyty, przy poprawiającej się pogodzie uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć panoramy czeskiej cześci PCN Beskydy, zwiedzić okolicę hotelu i miejscowości Stare Hamry oraz zobaczyc słowacką część parku.W drodze powrotnej odwiedziliśmy też najbliżej parku położone, słowackie obserwatorium astronomiczne w Kysuckim Nowym Mieście.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego