Konferencja Kolonica - V4 Astro-tourism PL

Przejdź do treści

Menu główne:

O projekcie > Spotkania projektowe
Konferencja projektowa - Stakcin 8-9 września 2016.


Trzecie spotkanie projektowe odbyło sie na Słowacji, w miejscowości Stakcin, w Domu Kultury oraz w Kolonicy, w Obserwatorium Astronomicznym.
8 września- I dzień konferencji

Uczestnicy spotkania w godzinach przedpołudniowych zwiedzili Park Ciemnego Nieba Połoniny, odwiedziając kilka miejscowości na jego terenie oraz spotykając się pracownikami Parku NArodowego Połoniny.Po obiedzie odbyła się pierwsza część konferencji projektowej- pt. "Astroturystyka jako szansa rozwoju dla terenów słabo uprzemysłowionych".
W czasie prezentacji uczestnicy konferencji pokazywali jak działanośc prowadzona na terenie parków ciemnego nieba może przyczyniaę się do rozwoju regionu, wzrostu dochodów jego mieszkańców oraz tworzenia nowych firm i miejsc pracy.

9 września- II dzień konferencji

Druga część konferencji projektowej pt. "30 lat obserwatorium astronomicznego na Kolonickim sedle"odbyła się w Obserwatorium Astronomicznym na Kolonickim i była poświęcona doświadczeniom partnera projektu- Wihorlackiego Obserwatorium Astronomicznego w propagowaniu i rozwojaniu astronomii i astroturystyki.
Po zakończeniu prezentacji i cześci oficjalnej konferencji odbyła się konferencja prasowa dla mediów.Nakręcony został krótki film o projekcie i astroturystyce, który został wyemitowany w  regionalnej telewizji. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego